Winter Witch's Hat Run
Saturday, February 12, 2011
South Lyon, Michigan
Results Provided by: Race Services Company
5K RUN RESULTS

Race Name


MALE OVERALL

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 1 1792 Bennett Prudhomme 21 Ann Arbor 16:35 5:21
Race Name


FEMALE OVERALL

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 25 1812 Maggie Sadler 17 South Lyon 20:41 6:40
Race Name

Race Name

Race Name


MALE MASTERS

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 12 1898 Adan Gomez 45 Livonia 19:24 6:15
Race Name


FEMALE MASTERS

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 29 1815 Cherie Salmeto 41 Pinckney 20:50 6:43
Race Name

Race Name

Race Name


MALE AGE GROUP: 1-12

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 115 1674 Aidan Fallon 12 New Hudson 25:52 8:20
2 146 1742 Nicholas Loewer 12 South Lyon 27:07 8:44
3 159 1857 Marshall Thelen 12 South Lyon 27:37 8:54
4 180 1735 Jack Lefevre 9 South Lyon 29:27 9:29
5 247 1654 Nate Dantzer 8 South Lyon 33:30 10:47
6 272 1702 Jake Helton 12 35:44 11:31
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 1-12

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 93 1899 Bailey Brown 11 Howell 24:49 8:00
2 261 1606 Morgan Aittama 8 35:12 11:20
3 286 1930 Alexa Vanord 12 South Lyon 38:29 12:23
Race Name


MALE AGE GROUP: 13-15

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 21 1886 Cree Meadows 14 South Lyon 20:23 6:34
2 31 1703 Joe Helton 15 21:10 6:49
3 32 1889 Billy Cooney 15 South Lyon 21:10 6:49
4 33 1820 Ben Schornack 15 21:22 6:53
5 37 1708 Alex Hoorn 15 21:55 7:04
6 46 1855 Ryan Tedd 15 22:42 7:19
7 62 1662 Cj Diver 15 23:34 7:36
8 63 1852 Andrew Taylor 14 23:35 7:36
9 78 1845 Luke Stewart 14 South Lyon 24:17 7:49
10 86 1643 Sean Conner 15 24:34 7:55
11 102 1681 Ben Francis 14 25:03 8:04
12 113 1664 Paul Domanico 14 25:50 8:19
13 119 1748 Billy Mathers 14 26:00 8:22
14 152 1707 Aaron Hoorn 13 Northville 27:21 8:49
15 171 1894 Michael Reid 14 28:23 9:08
16 195 1807 Jared Ross 13 South Lyon 30:03 9:41
17 216 1775 Eddy Palek 14 31:33 10:10
18 305 1905 Matt Valentine 13 South Lyon 47:00 15:08
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 13-15

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 40 1805 Danielle Roskens 15 22:06 7:07
2 48 1769 Erin O'Donnel 13 New Hudson 22:53 7:22
3 96 1676 Devon Fields 15 24:55 8:02
4 108 1613 Katie Beaber 15 New Hudson 25:14 8:08
5 122 1838 Erica Slawski 14 South Lyon 26:02 8:23
6 123 1818 Alyssa Sawyer 13 Northville 26:02 8:23
7 127 1616 Amanda Bethel 14 South Lyon 26:11 8:26
8 163 1677 Lea Fields 13 South Lyon 28:02 9:02
9 166 1892 Kristen Parzuchowski 14 South Lyon 28:08 9:04
10 202 1737 Jamie Lhamon 13 New Hudson 30:41 9:53
11 229 1936 Jessica Cummings 13 South Lyon 32:04 10:20
12 239 1750 Sara McAllister 13 Dexter 33:01 10:38
13 242 1863 Kaylie Vanord 14 South Lyon 33:08 10:40
14 243 1759 Abigail Moisio 14 New Hudson 33:08 10:40
Race Name


MALE AGE GROUP: 16-19

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 5 1911 Jason Lerner 16 Northville 18:21 5:55
2 7 1791 Elliot Prud'homme 18 South Lyon 18:37 6:00
3 13 1626 Mike Brodowicz 16 19:28 6:16
4 17 1806 David Roskens 16 19:45 6:22
5 18 1713 Andrew Janos 16 19:49 6:23
6 20 1730 Alex Kuligowski 16 20:17 6:32
7 28 1796 Luke Randon 18 South Lyon 20:46 6:41
8 67 1877 Scott White 17 23:48 7:40
9 70 1726 Tom Klarr 17 Northville 23:56 7:42
10 90 1716 Ian Juntunen 16 24:45 7:58
11 94 1893 Devon Petricca 16 24:50 8:00
12 117 1624 Jonah Boyd 16 25:59 8:22
13 120 1656 Mathew Darr 18 26:01 8:23
14 121 1658 Andrew Demoss 16 South Lyon 26:02 8:23
15 128 1720 Evan Karlson 16 South Lyon 26:13 8:27
16 136 1798 Seth Rayburn 16 South Lyon 26:40 8:35
17 237 1698 Edward Harmon 16 32:41 10:32
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 16-19

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 98 1897 Christina Swain 16 New Hudson 24:58 8:02
2 116 1673 Lynsey Fackler 17 Pinckney 25:59 8:22
3 139 1709 Megan Hoorn 17 26:48 8:38
4 140 1773 Callie Olsen 17 New Hudson 26:48 8:38
Race Name


MALE AGE GROUP: 20-24

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 9 1784 Adam Plaunt 23 South Bend 18:56 6:06
2 22 1668 Eric Engel 24 South Lyon 20:25 6:34
3 24 1790 Mike Prudhomme 22 Ann Arbor 20:40 6:39
4 64 1639 Mark Chrzanowski 23 23:41 7:38
5 215 1860 Johan Van Blerk 20 Oxford 31:26 10:07
6 288 1777 Arden Paustian 24 Ypsilanti 39:31 12:43
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 20-24

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 138 1618 Chelsea Bijansky 20 Northville 26:46 8:37
2 150 1846 Tiffany Stoddard 22 Ann Arbor 27:12 8:46
3 161 1619 Dana Bijansky 22 New Hudson 27:47 8:57
4 196 1634 Ashlie Camp 22 Northville 30:10 9:43
5 226 1873 Emily Weir 21 Ypsilanti 32:01 10:18
6 227 1648 Kay Crawford 21 Ypsilanti 32:01 10:19
7 259 1940 Elizabeth Sulkowski 22 MacOmb 35:04 11:18
8 283 1771 Kayla O'Mara 22 Westland 38:13 12:19
9 284 1938 Jillian Rozycki 20 South Lyon 38:26 12:23
10 285 1939 Danielle Giacoletti 21 Brighton 38:26 12:23
11 289 1778 Jessica Paustian 24 Ypsilanti 39:32 12:44
12 292 1862 Nadia Van Blerk 22 Oxford 40:01 12:53
13 303 1612 Allison Bauman 22 Livonia 42:30 13:41
Race Name


MALE AGE GROUP: 25-29

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 2 1917 Andrew Parinsky 26 Dexter 16:39 5:22
2 3 1797 Rob Raux 28 Ann Arbor 18:18 5:54
3 4 1715 Shaun Jordan 28 Howell 18:20 5:54
4 15 1787 Lucas Porinsky 29 19:36 6:19
5 23 1609 Jeremiah Baron 28 Ann Arbor 20:39 6:39
6 112 1704 Jason Higgins 25 South Lyon 25:47 8:18
7 118 1617 Walter Bies 25 South Lyon 26:00 8:22
8 145 1739 Jacob Lloyd 29 Dorr 27:02 8:42
9 192 1744 Sean Lowry 29 Brighton 29:50 9:37
10 193 1810 Cody Rudolph 27 Whitmore Lake 29:56 9:38
11 222 1768 Matt Naudi 26 South Lyon 31:55 10:17
12 287 1699 Justin Hatch 27 Keego Harbor 39:19 12:40
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 25-29

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 110 1660 Christina Depassio 25 Royal Oak 25:45 8:18
2 147 1868 Ellen Waisanen 27 Farmington 27:08 8:44
3 154 1848 Rebecca Sventickas 29 New Hudson 27:25 8:50
4 181 1683 Lisa Fryer 29 Whitmore Lake 29:32 9:31
5 191 1743 Kristin Lowry 25 Brighton 29:50 9:37
6 199 1831 Tiffany Shippey 28 Novi 30:28 9:49
7 204 1697 Angela Hardeshy-Rudol 25 Whitmore Lake 30:48 9:55
8 214 1665 Andrea Drenguis 29 Royal Oak 31:24 10:07
9 223 1637 Brianne Chase 26 South Lyon 31:55 10:17
10 224 1695 Jessica Guzman 29 Grosse Pointe 31:57 10:17
11 235 1909 Kristy Dellach 27 Royal Oak 32:33 10:29
12 236 1706 Rebecca Hill 29 Lincoln Park 32:39 10:31
13 254 1885 Alicia Hass 25 Northville 34:14 11:01
14 265 1903 Erica Ahrens 25 South Lyon 35:21 11:23
15 266 1904 Amanda Sheridan 26 South Lyon 35:21 11:23
16 269 1916 Jessica Cunningham 27 Canton 35:40 11:29
17 270 1761 Chelsey Moodt 26 Novi 35:41 11:29
18 276 1666 Katie Duncan 27 South Lyon 36:03 11:36
19 294 1696 Pamela Haines 29 Clawson 40:29 13:02
Race Name


MALE AGE GROUP: 30-34

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 11 1928 Doug Vaughn 33 South Lyon 19:08 6:10
2 41 1859 John Urbanic 31 Ypsilanti 22:10 7:08
3 50 1718 Michael Kapusky 34 Milan 22:56 7:23
4 57 1837 Craig Skalski Ii 31 Canton 23:21 7:31
5 80 1635 Douglas Cash 34 Ann Arbor 24:19 7:50
6 82 1671 Matt Fabry 31 Dewitt 24:25 7:52
7 88 1763 Benjamin Moore 34 Belleme 24:43 7:58
8 92 1895 Aj Stachecki 30 Utica 24:48 7:59
9 106 1633 Dennis Callovi 33 Northville 25:10 8:06
10 129 1908 Michael Bowerman 34 Belleville 26:15 8:27
11 141 1672 Mike Fabry 34 Brighton 26:52 8:39
12 148 1827 Patrick Seremet 32 Brighton 27:09 8:45
13 149 1924 Wayne Chubb 34 South Lyon 27:11 8:45
14 151 1849 Thomas Sventickas 31 New Hudson 27:19 8:48
15 271 1874 Joe Wells 31 Livonia 35:43 11:30
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 30-34

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 26 1717 Angela Justice 32 Canton 20:41 6:40
2 51 1685 Lucille Gilders 30 Howell 22:56 7:23
3 55 1631 Kristy Burgess 31 Dearborn 23:13 7:29
4 65 1834 Angelique Simpson 31 Ypsilanti 23:45 7:39
5 133 1764 Luella Moore 32 Belleme 26:28 8:31
6 160 1670 Emily Fabry 30 Dewitt 27:45 8:56
7 169 1866 Anne Veling 30 Ann Arbor 28:17 9:07
8 208 1891 Sarah Madaleno 30 31:01 9:59
9 209 1661 Rachel Diehl 30 South Lyon 31:11 10:03
10 228 1836 Lindsay Sitarski 33 South Lyon 32:03 10:19
11 291 1880 Shannon Williams 34 Farmington 40:00 12:53
12 295 1781 Danielle Perkins 30 Royal Oak 40:33 13:03
13 299 1621 Amy Blonde-Cammet 32 South Lyon 41:13 13:16
Race Name


MALE AGE GROUP: 35-39

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 6 1923 Matt Sikora 38 Harper Woods 18:25 5:56
2 8 1858 Bryan Tomko 36 South Lyon 18:50 6:04
3 10 1688 Erik Golbiw 39 19:03 6:08
4 16 1751 Dan McGuire 35 Canton 19:41 6:20
5 35 1783 Barry Pexton 39 South Lyon 21:25 6:54
6 36 1700 Bryan Hatfield 36 Howell 21:46 7:01
7 52 1835 Chad Sitarski 35 South Lyon 22:58 7:24
8 53 1795 Darrell Ramos 38 Howell 23:01 7:25
9 59 1870 Benjamin Wallis 36 South Lyon 23:29 7:34
10 61 1645 Jeff Conway 35 Dearborn 23:34 7:35
11 76 1758 Nick Minnick 35 South Lyon 24:16 7:49
12 81 1752 Eric Menser 38 Walled Lake 24:21 7:50
13 111 1888 Eric Higgins 37 New Hudson 25:47 8:18
14 124 1864 Kevin Vanord 38 South Lyon 26:06 8:24
15 130 1691 Jason Grimes 38 New Hudson 26:17 8:28
16 132 1839 Patrick Smith 39 South Lyon 26:27 8:31
17 157 1794 Todd Rabourn 36 South Lyon 27:28 8:51
18 170 1802 Ed Robinson 38 New Hudson 28:19 9:07
19 262 1605 John Aittama 39 South Lyon 35:13 11:20
20 273 1641 David Comerford 35 Redford 35:46 11:31
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 35-39

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 27 1604 Erica Aittama 38 South Lyon 20:43 6:40
2 74 1663 Teri Dodenhoff 36 Grosse Pointe 24:14 7:48
3 75 1900 Nicolle Mattila 36 Pinckney 24:16 7:49
4 91 1754 Michelle Mikula 36 South Lyon 24:47 7:59
5 95 1890 Angela Hunt 39 South Lyon 24:54 8:01
6 97 1934 Kari Meyers 37 24:56 8:02
7 105 1649 Jill Crossman 37 Royal Oak 25:09 8:06
8 107 1929 Pamala Alestra 37 South Lyon 25:12 8:07
9 137 1854 Wendy Taylor 37 South Lyon 26:43 8:36
10 143 1871 Christine Wallis 36 South Lyon 26:54 8:40
11 167 1690 Heidi Grimes 36 New Hudson 28:16 9:06
12 183 1915 Denise Ulrich 38 South Lyon 29:34 9:31
13 194 1913 Kari Nelson 39 Farmington 29:58 9:39
14 200 1840 Jana Smith-Seals 39 Dearborn Heights 30:28 9:49
15 205 1610 Amy Bates 36 Walled Lake 30:52 9:57
16 206 1896 Colette Seaver 39 Whitmore Lake 30:56 9:58
17 210 1842 Jennifer Sproul 39 Royal Oak 31:12 10:03
18 213 1675 Tracy Feliks 39 South Lyon 31:23 10:06
19 217 1623 Nichole Borowy 37 Jackson 31:45 10:13
20 219 1736 Nikki Lewis 37 Ida 31:49 10:15
21 232 1738 Stacey Lind 36 Grosse Pointe 32:15 10:23
22 240 1879 Molly Williams 35 Stockbridge 33:03 10:39
23 257 1884 Tara Zolenski 36 Whitmore Lake 34:40 11:10
Race Name


MALE AGE GROUP: 40-44

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 19 1647 Chris Costa 40 Hartland 20:14 6:31
2 39 1804 Don Rose 42 Byron 22:03 7:06
3 43 1640 Jim Colar 44 New Baltimore 22:27 7:14
4 68 1817 Joe Savalle 44 South Lyon 23:49 7:40
5 71 1705 Scott Hiipakka 40 Milford 23:58 7:43
6 83 1776 Michael Paulin 41 South Lyon 24:28 7:53
7 84 1756 William Miller 44 South Lyon 24:31 7:54
8 99 1941 Jeff Bennett 42 Ferndale 25:00 8:03
9 153 1887 William Gratopp 40 South Lyon 27:22 8:49
10 155 1921 Paul Bays 43 South Lyon 27:25 8:50
11 177 1636 Patrick Charles 42 Canton 28:57 9:20
12 185 1753 Nathan Mezel 43 Howell 29:37 9:32
13 186 1944 Shawn Gibbons 42 Howell 29:38 9:33
14 190 1782 Mike Perovich 40 South Lyon 29:46 9:35
15 248 1655 Rick Dantzer 41 South Lyon 33:30 10:47
16 258 1943 Scott Gibbons 41 Brighton 34:54 11:14
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 40-44

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 54 1770 Majorie O'Donnel 44 New Hudson 23:01 7:25
2 100 1638 Angela Chea 40 Dexter 25:00 8:03
3 158 1727 Kristin Klevering 41 Ann Arbor 27:36 8:53
4 168 1652 Dana Currie 41 New Hudson 28:16 9:06
5 184 1625 Karen Brehob 42 Livonia 29:37 9:32
6 211 1865 Tricia Vanord 41 South Lyon 31:22 10:06
7 218 1679 Careylynn Flaugher 43 Gregory 31:47 10:14
8 231 1822 Sherri Schultz 42 Belleville 32:12 10:22
9 249 1774 Denise Orourke 40 Farmington 33:40 10:51
10 251 1856 Denna Terzo 40 New Baltimore 33:48 10:53
11 255 1629 Michele Bruck 44 Monroe 34:22 11:04
12 267 1906 Leslie Kragt 40 South Lyon 35:22 11:23
13 268 1741 Amy Lockard 40 New Hudson 35:36 11:28
14 293 1935 Menko Flice 44 Farmington 40:19 12:59
15 300 1826 Laura Seifert 42 Lambertville 41:24 13:20
16 306 1919 Caryn Bartone 44 Northville 47:50 15:24
Race Name


MALE AGE GROUP: 45-49

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 30 1615 Kevin Bentley 46 Auburn Hills 20:59 6:46
2 38 1872 Linc Wehrly 48 Brighton 21:57 7:04
3 42 1780 Steve Penkevich 49 New Hudson 22:13 7:10
4 45 1926 Ed Nicholson 47 Milford 22:36 7:17
5 49 1920 Ed Bartone 46 Northville 22:54 7:23
6 73 1830 Charles Shinska 45 24:02 7:45
7 87 1907 Roy Gomizawa 47 West Bloomfield 24:41 7:57
8 142 1788 James Powers 45 Novi 26:52 8:39
9 175 1731 Steve Kushim 47 Highland 28:49 9:17
10 203 1867 Steve Verklan 48 Novi 30:44 9:54
11 207 1847 Ronald Stritzinger 45 Novi 30:57 9:58
12 252 1760 Scott Monte 45 Brighton 33:53 10:55
13 256 1611 Dwayne Bates 45 Walled Lake 34:24 11:05
14 263 1942 Brian Sulkowski 49 MacOmb 35:14 11:21
15 301 1772 John Oehlers 46 Lambertville 41:24 13:20
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 45-49

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 77 1914 Debra Rojewski 45 Fowlerville 24:17 7:49
2 89 1659 Shelly Demoss 45 South Lyon 24:44 7:58
3 125 1669 Kathleen Erz 46 Saint Clair Shores 26:07 8:25
4 162 1902 Helena Belava 49 South Lyon 28:01 9:01
5 172 1853 Tracie Taylor 45 New Baltimore 28:35 9:12
6 212 1876 Diane Wheelock 48 Northville 31:22 10:06
7 234 1603 Thenese Adamowski 49 South Lyon 32:31 10:28
8 274 1746 Pamela Mardeusz 48 New Hudson 35:46 11:31
9 275 1779 Barb Penkevich 47 New Hudson 35:46 11:31
10 280 1833 Michelle Silversides 45 Brighton 37:42 12:08
11 309 1927 Sally Ricks 49 South Lyon 49:28 15:56
Race Name


MALE AGE GROUP: 50-54

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 14 1682 Phil French 53 Howell 19:33 6:18
2 34 1850 Scott Swain 50 New Hudson 21:23 6:53
3 47 1657 Nas Dastmalchi 53 Novi 22:43 7:19
4 56 1945 Rob Wilke 54 Chelsea 23:18 7:30
5 85 1824 John Segedi 51 Canton 24:33 7:54
6 104 1828 David Shears 51 South Lyon 25:07 8:05
7 109 1614 Ben Beale 51 Northville 25:17 8:09
8 126 1803 Mark Rondon 53 South Lyon 26:09 8:25
9 131 1808 Bob Rothermel 54 Livonia 26:19 8:29
10 134 1933 Richard Mayernik 53 Pinckney 26:28 8:32
11 173 1901 Brian Perlon 51 South Lyon 28:37 9:13
12 220 1821 Georg Schulte 51 Whitmore Lake 31:52 10:16
13 238 1937 Mike Cummings 53 South Lyon 32:51 10:35
14 241 1692 Karl Grundemann 51 Saline 33:04 10:39
15 253 1749 James McAllister 50 Dexter 34:10 11:00
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 50-54

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 103 1825 Joyce Segedi 52 Canton 25:06 8:05
2 164 1878 Debbie Wiley 54 Howell 28:05 9:03
3 176 1809 Polly Rothermel 53 Livonia 28:57 9:19
4 178 1829 Mary Shears 51 South Lyon 29:07 9:23
5 188 1694 Mary Gucinski 54 Naperville 29:46 9:35
6 221 1608 Gloria Arreguin-Ison 54 Livonia 31:54 10:16
7 225 1918 Charlene Odom 53 New Hudson 31:59 10:18
8 230 1843 Wendy Staniszeski 52 Milford 32:07 10:21
9 260 1861 Martha Van Blerk 50 Oxford 35:05 11:18
10 264 1724 Cindy Kivell 52 South Lyon 35:18 11:22
11 279 1650 Ann Crowell 52 Whitmore Lake 37:15 12:00
12 296 1767 Connie Naggie 54 South Lyon 40:33 13:04
13 297 1719 Christine Karlson 53 South Lyon 40:33 13:04
14 298 1912 Rose Lerner 51 Northville 40:45 13:07
15 304 1766 Marci Mulligan 53 South Lyon 42:52 13:48
16 308 1883 Anne Zaran 53 Monroe 49:01 15:47
Race Name


MALE AGE GROUP: 55-59

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 44 1762 Barry Moore 57 Novi 22:29 7:15
2 60 1800 Mark Richter 57 Canton 23:33 7:35
3 66 1801 Thomas Ringo 55 Northville 23:46 7:39
4 72 1646 John Cooper 55 Clinton 23:58 7:43
5 101 1910 Robin Pearce 57 New Hudson 25:02 8:04
6 135 1693 Donald Gucinski 59 Naperville 26:38 8:35
7 144 1925 David Kurtz 59 Northville 27:00 8:42
8 165 1725 John Klarr 57 Northville 28:07 9:03
9 198 1740 Lawrence Lloyd 56 Ludington 30:18 9:45
10 246 1747 Bob Martin 57 South Lyon 33:21 10:44
11 278 1785 Jim Plaunt 56 South Lyon 37:06 11:57
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 55-59

Place O'All No. Name Age City Time Pace
Race Name


MALE AGE GROUP: 60-64

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 58 1651 Mark Cryderman 64 Howell 23:24 7:32
2 79 1710 David Huck 62 South Lyon 24:19 7:50
3 114 1722 Ed King 62 Whitmore Lake 25:51 8:19
4 174 1823 Myron Sedman 60 Franklin 28:45 9:15
5 182 1714 Richard Johnson 64 South Lyon 29:34 9:31
6 197 1622 David Blough 64 Dexter 30:11 9:43
7 201 1607 Michael Albus 64 Plymouth 30:28 9:49
8 250 1745 Roger Mahlmeister 61 Brighton 33:48 10:53
9 281 1793 Robert Pruneau 61 White Lake 37:50 12:11
10 282 1931 Michael Horner 63 Farmington 37:51 12:11
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 60-64

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 69 1922 Donna Olson 60 Southgate 23:55 7:42
2 156 1630 Cecilia Brzys 61 South Lyon 27:26 8:50
3 187 1711 Gail Huck 61 South Lyon 29:44 9:35
Race Name


MALE AGE GROUP: 65-69

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 244 1734 Paul Leece 68 Livonia 33:12 10:41
2 290 1869 Tom Waligorski 67 Dearborn Heights 39:36 12:45
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 65-69

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 307 1819 Karen Scanlon 69 Brighton 49:00 15:47
Race Name


MALE AGE GROUP: 70-74

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 233 1712 Jim Inges 73 Farmington 32:16 10:23
2 245 1765 Edward Morgan 71 Livonia 33:18 10:44
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 70-74

Place O'All No. Name Age City Time Pace
Race Name


MALE AGE GROUP: 75-79

Place O'All No. Name Age City Time Pace
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 75-79

Place O'All No. Name Age City Time Pace
Race Name


MALE AGE GROUP: 80-84

Place O'All No. Name Age City Time Pace
1 189 1851 Hugh Sweeney 80 Novi 29:46 9:35
2 302 1932 Kingsley Sears 83 Warren 42:09 13:34
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 80-84

Place O'All No. Name Age City Time Pace
Race Name


MALE AGE GROUP: 85-99

Place O'All No. Name Age City Time Pace
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 85-99

Place O'All No. Name Age City Time Pace
Race Name